Wielkanoc w górach ---wielkanoc--- w Zakopanem

Zakopane - niekwestionowana turystyczna stolica Tatr, istna “Mekka” wypoczynku w górach w Polsce. Oblegane zimą w sezonie narciarskim, niezwykle popularne w czasie letnich wakacji. A Wielkanoc. Choć okazja do krótkiego wypoczynku jest wręcz doskonała, to miasto (póki co) nie przeżywa w te wczesnowiosenne święta tak intensywnego najazdu. A przecież zestaw atrakcji pozostaje właściwie taki sam.

Za spędzeniem długiego, świątecznego weekendu w górach przemawia także fakt, że nie trzeba będzie zajmować się żadnymi domowymi obowiązkami. Wielkanoc nieodmiennie wiąże się ze wzmożonym odkurzaniem, myciem, gotowaniem, pieczeniem… A w Zakopanem spora część hoteli, pensjonatów i ośrodków wczasowych w specjalnych pakietach poza noclegami, oferuje także kompleksowe zorganizowanie uroczystego śniadania i innych, niezbędnych gościom rzeczy.

A turyści ten bezcenny wolny czas mogą przeznaczyć na odpoczynek w gronie najbliższych. W dowolnie wybranej formie. Wielkanoc w górach w Zakopanem będzie świetnym pretekstem, by odwiedzić tamtejsze kościoły i przyjrzeć się bliżej podhalańskiemu folklorowi. Wspaniałym zabytkiem jest choćby kościół Matki Boskiej Częstochowskiej przy słynnym cmentarzu na Pęksowym Brzyzku. Przy okazji wyjścia na tatrzańskie szlaki warto pamiętać o kapliczkach, takich jak ta na Jaszczurówce. Interesujących, wręcz obowiązkowych tras w rodzaju tych na Giewont czy Kasprowy Wierch, na który wjeżdża kolejka, jest o wiele więcej.

A może Wielkanoc w Zakopanem lepiej będzie spędzić nie w górach, a w samym mieście? Na Krupówkach czy na targu regionalnym u podnóża Gubałówki powinno być łatwiej wyhaczyć coś ciekawego ze stoisk, kolejki do wszelkich muzeów i parków rozrywki wyraźnie krótsze niż w sezonie… A miejsc wartych zobaczenia i odwiedzenia jest całe mnóstwo: liczne filie Muzeum Tatrzańskiego, rozmaite placówki edukacyjne Tatrzańskiego Parku Narodowego, pełne atrakcji aquaparki, rozbudowana oferta sportów ekstremalnych i jeszcze wiele, wiele więcej.

Wielkanoc w górach w Zakopanem będzie znakomitym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy w święta chcą w końcu troszeczkę odetchnąć. W sam raz, żeby nabrać sił na jeden z ostatnich wolnych okresów przed wakacjami.


ZOBACZ RÓWNIEŻ: Oferta na Wielkanoc nad morzem w Bałtyk Resort w Rewalu.

Dodano: 2016-10-12 12:24:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz