Podziel się

Udostępnij znajomym

Atrakcje

Zakopanego

i okolic

Atrakcje turystyczne

Przedstawiamy Państwu listę najciekawszych atrakcji turystycznych z miejscowości i jej najbliższej okolicy. To zestawienie wielu miejsc, atrakcji, rozrywek, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Przy każdej atrakcji znajduje się szacowana odległość od obiektu Magnolia Pokoje Gościnne, krótki opis oraz dane kontaktowe. Zapraszamy do poznawania uroków ZAKOPANEGO.

Pobierz przewodnik

Odległość od obiektu Magnolia Pokoje Gościnne

* podane wartości są wartością przybliżoną

0.7 km od obiektu

ul. Krupówki 77 , +48 514 313 308

Wyjątkowe miejsce, gdzie wykorzystywane są dobroczynne właściwości piwa. Spa oferuje kąpiele piwne połączone z degustacją złotych trunków oraz kąpiele w winie, mleku, a także relaksacyjne masaże, peelingi i aromatyczne rytuały. To idealne miejsce na relaks w centrum Zakopanego.

3.3 km od obiektu

Trasa dla lubiących spacery po górach, jednak stroniących od nadmiernego wysiłku fizycznego. Na szczyt Gubałówki można wjechać słynną kolejką linową. Dalej już na własnych nogach przez niespełna 10...

4.6 km od obiektu

ul. Nędzy-Kubińca , +48 182 063 941

Dwuosobowa kolejka krzesełkowa, będąca pozostałością po ambitnym projekcie narciarskim. Aktualnie stoków na Butorowym Wierchu brak, za to turyści w ciepłe miesiące mogą cieszyć się wspaniałymi widokami i przyjemną przejażdżką - w górę lub w dół. Trasa kolejki ma ponad 1600 m długości, obsługuje 880 os./h w jedną stronę i pozwala pokonać 272 m różnicy poziomów.

5.5 km od obiektu

Urokliwe miejsce w Dolinie Kościeliskiej, wprost stworzone do tego, by zrobić sobie przerwę w marszu i popodziwiać niepowtarzalne tatrzańskie widoki. W przeszłości znajdowało się tutaj schronisko turystyczne - zniszczone przez czas, a dzieła za zgodą TPN-u dokończyli filmowcy. Polana Pisana leży na wysokości 1050m n.p.m. i stanowi fragment Doliny Kościeliskiej.

5.5 km od obiektu

+48 182 070 510

Doskonały punkt bazowy do dłuższych wycieczek po zachodniej części Tatr, również tras po słowackiej stronie granicy. Stylowe schronisko, wybudowane na początku lat ‘50 XX stulecia, dysponuje 121 łóżkami dla gości, bufetem, łazienkami, suszarnią, składanym wyciągiem narciarskim i stałym dostępem do energii elektrycznej. Patronem placówki PTTK jest Jan Paweł II.

5.5 km od obiektu

Polana pod szczytem Suchego Wierchu w zachodniej części Doliny Kościeliskiej. Współcześnie nie spotka się tu już owiec i opiekujących się nimi baców oraz juhasów. Z dawnych czasów na Hali Stoły pozostały tylko 3 chaty pasterskie - wszystkie już zabytkowe. Ten zakątek w Tatrach słynie z niezwykłych walorów krajobrazowych i bogatej szaty roślinnej.

5.5 km od obiektu

Punkt graniczny, w wielu znaczeniach tego określenia. Przełęcz pomiędzy Grzesiem, Jamborowym Wierchem i Bobrowcem oddziela nie tylko tatrzańskie szczyty, nie tylko Słowację od Polski, ale też zlewiska mórz Bałtyckiego i Czarnego. W pobliżu płyną dwa Bobrowieckie Potoki, zasilające zupełnie inne wody. To ciekawe miejsce stanowi też niezły punkt widokowy.

5.5 km od obiektu

Teren polodowcowy, stanowiący orograficznie prawą odnogę Doliny Chochołowskiej. Nazwa obszaru wywodzi się od dawnych kopalni żelaza i określenia z góralskiej gwary na porzucone sztolnie. W Dolinie Starorobociańskiej zbudowano niegdyś kilka schronisk, ale zostały zniszczone w wyniku walk partyzanckich prowadzonych przez Armię Krajową i żołnierzy wyklętych.

5.5 km od obiektu

Największa dolina walna w polskich Tatrach - 35 km² powierzchni przy 10 km długości. W przeszłości Dolina Chochołowska była głównym pastwiskiem dla pasterzy owiec i bydła, dziś priorytetetowy status ma ochrona wyjątkowej przyrody: roślin, zwierząt i krajobrazów. Z myślą o turystach wytyczono całe mnóstwo szlaków oraz tras rowerowych i dla biegaczy narciarskich.

5.5 km od obiektu

Druga największa dolina po polskiej stronie Tatr. Posiada wiele bocznych odnóg, a główna część rozciąga się na długości 9 kilometrów. Jej środkiem płynie Potok Kościeliski. W dolinie żyją m.in. kozice górskie i niedźwiedzie. Piękne krajobraz Doliny Kościeliskiej tworzą w przeważającej części skały osadowe, skały krystaliczne oraz sztucznie nasadzone świerki.

5.5 km od obiektu

Gigantyczne głazy wapienne wyrwane z Chudej Turni przez przesuwający się lądolód. Efektowne głazowisko znajduje się na wysokości 1350-1170 m n.p.m. w Dolinie Miętusiej. Niestety szlaki turystyczne nie pozwalają dojść w pobliże skał, za to da się je dostrzec wędrując niebieską trasą. Wantule zajmują ok. 0,25 km², a największe z głazów ważą nawet 2500 ton.

5.5 km od obiektu

Ze stolicy polskich Tatr - Zakopanego do wioski kojarzonej z licznymi obiektami sakralnymi - Dzianisz (m.in. skalna figura św. Barbary z XVIII wieku czy wystylizowany na gotycką bazylikę kości...

5.5 km od obiektu

Z górnej stacji kolejki linowej na Butorowy Wierch prowadzi 17-kilometrowy zielony szlak na szczyt Ciemniaka. To dość wymagająca trasa, z ponad 1370 metrami przewyższeń. Najtrudniejszy od...

5.5 km od obiektu

Dwa zimowe szlaki wytyczone w jednym z najbardziej malowniczych zakątków po polskiej stronie Tatr. Z myślą o zwolennikach czynnej rekreacji przygotowano dwie trasy o nieco odmiennych profilach, mające razem 10 km długości. Amatorzy biegówek mają do dyspozycji wygodnie usytuowany parking, tuż przy punkcie startowym, jakim jest Siwa Polana u wylotu doliny.

5.5 km od obiektu

Jedna z niewielu tatrzańskich grot, w których zwiedzający mogą podziwiać formy naciekowe, tj. stalaktyty, stalagmity itd. Jaskinia Mroźna swoją nazwę zawdzięcza mleku wapiennemu - skalnemu nalotowi przypominającemu szron i nad wyraz chłodnym powiewom wiatru. Długość korytarzu dostępnego do zwiedzania wynosi ok. 500 m, w środku zainstalowano oświetlenie.

5.5 km od obiektu

Przepiękny, aczkolwiek bardzo trudny zakątek na zachodnim krańcu masywu Czerwonych Wierchów. Jaskinia Lodowa ma niespełna 400 m długości, a jej pokonanie pozwala śmiałkom dotrzeć do miejsca zimowania kozic górskich. Grubość lodowej pokrywy w kolejnych grotach wynosi zazwyczaj od 1,5 do 5-6 metrów. Minimalną objętość zamarzniętej wody szacuje się na 1500 m³.

5.5 km od obiektu

Jedna z największych tatrzańskich jaskiń. Sieć podziemnych sal i korytarzy jest tak gęsta i poplątana, że nieprzygotowanym turystom zdarzyło się zabłądzić. Długość Jaskini Mylnej szacuje się na 1630 metrów, z czego tylko 300 m jest dostępne dla typowych ceprów, bez odpowiednich ubrań, sprzętu i przewodnika. Żyją tu rzadkie studniczki tatrzańskie i nietoperze.

5.5 km od obiektu

Pieczara położona u stóp wapiennej turni, wyróżniająca się ogromnym wejściem - ok. 9 m szerokości i 2 m szerokości. Sale i komory mają ponad 120 m długości, właściwe wyposażenie - przede wszystkim własne oświetlenie - pozwala na swobodne zwiedzanie podziemi przez cały rok. Jaskinia Obłazkowa stanowi część systemu Jaskini Mylnej, w 2014 r. odkopano połączenie.

5.5 km od obiektu

Część systemu podziemnych grot Jaskini Mylnej, powstała prawdopodobnie po zawaleniu się paru sal i korytarzy położonych niżej. Długość komór Jaskini Raptawickiej szacuje się na 450 m, z czego tylko pewna część jest osiągalna dla zwiedzających. W głównej sali, o wymiarach 40×10×15 m, temperatura niemal przez okrągły rok oscyluje wokół 6-7 stopni Celsjusza.

5.5 km od obiektu

Krótka jaskinia w Wąwozie Kraków, licząca ok. 40 metrów długości. Smoczą Jamę odkrył dla turystyki w 1876r. tatrzański przewodnik Karl Kolbenheyer. Grota jest stosunkowo trudna do pokonania. Żółty szlak prowadzący przez nią jest jednokierunkowy, różnica poziomów na tym odcinku to aż 18m - trzeba używać łańcuchów, a i bez własnego źródła światła się nie obędzie.

5.8 km od obiektu

Trasa górska Ząb – Gubałówka – Bachledówka – ZąbPętla liczy 35 kilometrów. Ze względu na różnicę wzniesień i strome podjazdy należy zaliczyć ją do wymagających – jak właściwie wszystkie w Tatrach....

6.2 km od obiektu

+48 182 071 629

Pochodzący z lat 1915-21 przykład tradycyjnej architektury sakralnej na Podhalu. Drewniana świątynia z elewacją i dachem częściowo pokrytymi gontem, posiada też słupowo-ramową wieżę. Wnętrza kościoła udekorowano pięknymi dziełami sztuki - wyróżniają się ołtarze. Główny figurami świętych i kunsztownymi obrazami, a te w kaplicach bocznych neobarokowym stylem.

6.3 km od obiektu

Trasa czerwona z wierzchołka słynnego szczytu Gubałówka, dokąd wjeżdża kolejka linowo-terenowa, do wzniesienia Galicowa Grapa (980 m n.p.m.) w Poroninie, gdzie niegdyś działała skocznia narciarska...

6.9 km od obiektu

+48 182 071 296

Zabytkowa, typowo góralska świątynia budowana systematycznie przez samych wiernych od 1877 roku. Dzięki niedawnej renowacji znów wygląda jak nowy - a jest co podziwiać. W kościele pięknem wyróżniają się barwne witraże ze scenami biblijnymi, droga krzyżowa w formie płaskorzeźb, drewniana chrzcielnica z figurką patrona czy bogato zdobione, barokowe ołtarze.

7.0 km od obiektu

ul. Groń 2 , +48 603 579 476

Centrum jeździeckie położone tuż u wejścia do Doliny Kościeliskiej. W stadninie “Konsul” na stałe przebywa ponad 30 zwierząt o różnej charakterystyce i usposobieniu. Ośrodek dysponuje rozbudowaną ofertą, obejmującą m.in. lekcje jazdy konnej dla osób w każdym wieku, jazdy na lonży i po padoku oraz gwóźdź programu - wielodniowe wycieczki po tatrzańskich szlakach.

7.0 km od obiektu

ul. Groń 11 , +48 182 079 090

Kompleks o bogatych tradycjach, który w latach świetności gościł imprezy rangi europejskiej i światowej. 3-kilometrowej pętla wciąż jest wykorzystywana - również przez biegaczy-amatorów - jednak strzelnica pozwala tylko na trening, nie przeprowadzenie zawodów. W planach związanych z organizacją zimowych igrzysk w Krakowie była rozbudowa i modernizacja ośrodka.

7.2 km od obiektu

Oznaczona kolorem czarnym ścieżka, na której obok innych kolarzy-amatorów nierzadko można spotkać również pieszych wędrowców i narciarzy na biegówkach. Z Kir pod Wielką Krokiew i Murowanicę w Zakop...

7.9 km od obiektu

+48 604 533 301

Prawdopodobnie najpopularniejszy sposób, odpowiednio latem i zimą, by tatrzańskie tereny oraz polno-leśne dróżki i szlaki przemierzać w sposób dynamiczny. Rzecz jasna tylko tam, gdzie jest to dozwolone, o co już dbają profesjonalni “przewodnicy” takich ekstremalnych wypraw. O ogromną dawkę adrenaliny można być spokojnym także dzięki imponującemu parkowi maszyn.

8.7 km od obiektu

Szczyt na wysokości 1490 m n.p.m., doskonale znany ze swojego krajobrazowego potencjału już pierwszym turystom wędrującym po Tatrach w XIX wieku - m.in. dzięki działalności dr. Tytusa Chałubińskiego. Z Gęsiej Szyi, leżącej na zielonym szlaku pomiędzy schroniskiem Murowaniec a Wierchem Poroniec, rozciągają się niezwykłe widoki na “sto szczytów i przełęczy”.

9.1 km od obiektu

ul. Wiktorówki 1 , +48 182 019 850

Kaplica Matki Boskiej Królowej Tatr, wybudowana w 1936 roku w miejscu objawień. Otóż w 1860 r. młodziutkiej pasterce Marysi Murzańskiej miała ukazać się Maryja, która pomogła jej odszukać zagubione zwierzęta i poleciła umacniać wiarę u miejscowych. Pierwsza kapliczka powstała w 1921 - dziś znajduje się w prezbiterium drewnianego, pięknie dekorowanego kościółka.

10.0 km od obiektu

ul. Słoneczna 17 , +48 604 372 277

Zdecydowanie jeden z najciekawszych adresów dla miłośników relaksu w siodle - również tych, którzy dopiero chcieliby zacząć swoją przygodę z jazdą konną. Bukowiński GOJ prowadzą osoby z pasją i właściwym wykształceniem. W ofercie są różne lekcje dla początkujących, wycieczki i rajdy terenowe, różne obozy i egzaminy jeździeckie czy imprezy integracyjne dla firm.

10.4 km od obiektu

ul. Sportowa 22 , +48 182 020 070

Symbol pewnego przełomu w wypoczywaniu w Tatrach - jeden z największych kompleksów wykorzystujących źródła termalne po polskiej stronie gór. Naturalne bogactwo pozwoliło stworzyć obiekt z 20 wszelkiego typu nieckami basenowymi, do tego po brzegi wypełnionymi wymyślnymi atrakcjami. Terma Bukovina posiada również spore saunarium i ofertę zabiegów SPA.

10.7 km od obiektu

Wierch Poroniec – Murowaniec to zielony szlak długości ok. 11 kilometrów. Prowadzi przez zjawiskowe zielone obszary Tatr. Po drodze między parkingiem i przystankiem autobusowym pod szczytem, a schr...

11.2 km od obiektu

Rozległy, polno-leśny obszar pomiędzy Kominiarskim Wierchem (1829 m n.p.m.) a stanowiącym część masywu Ornaka Suchym Wierchem Ornaczańskim (1823 m). Łącznik między największymi pod względem powierz...

12.0 km od obiektu

Ambitny cel dla doświadczonych turystów, godny polecenia wszystkim wytrwałym miłośnikom górskich wędrówek oraz piękna przyrody. Wybierając się na słowacką stronę Tatr, z pewnością warto odwiedzić spiskie osady i zabytki, uzdrowisko Stary Smokowiec, największą stalaktytową grotę - Jaskinię Bielską czy też Tatrzańską Łomnicę z kolejką linową.

12.1 km od obiektu

ul. Wierch Rusiński 70 , +48 604 102 302

Stacja narciarska na północnych krańcach Bukowiny Tatrzańskiej, zbierająca w tematycznych serwisach i rozmaitych plebiscytach wyjątkowo pochlebne recenzje i opinie. Na taki stan rzeczy niewątpliwie...

12.2 km od obiektu

+48 182 077 609

Sławny i stylowy ośrodek z tradycjami, sięgającymi jeszcze pierwszej połowy XIX stulecia. Najstarsza zachowana do dzisiaj część to dawna wozownia z 1875r., z konieczności przystosowana na potrzeby noclegowo-wypoczynkowe po spłonięciu głównego budynku w 1898r. Tzw. Nowe Schronisko wybudowano dekadę później. Łącznie nad Morskim Okiem na wędrowców czeka 78 łóżek.

12.6 km od obiektu

+48 781 300 301

Rozbudowany kompleks basenowy wykorzystujący wody termalne z Niecki Podhalańskiej, oddany do użytku w 2015 r. Powierzchnia wody we wszystkich 21 nieckach obiektu - od sporych kąpielisk, przez baseny sportowe i dziecięce aż po jacuzzi - wynosi niemal 3000 m². W Chochołowskich termach nie brakuje różnego typu atrakcji, są też sauny, siłownia czy gabinety SPA.

13.0 km od obiektu

os. Osiedle Nowe 20 , +48 721 100 800

Zespół 4 basenówtermalnych o łącznej powierzchni lustra wody wynoszącej 970 m². 2 niecki są zadaszone, a kolejne 2 funkcjonują pod chmurką. Termy Szaflary to raczej nie jest miejsce na sportowy trening - tutaj goście przede wszystkim się relaksują na mnóstwo najróżniejszych sposobów (w stylu SPA&Wellness) i korzystają z korzystnych dla zdrowia właściwości wód.

13.1 km od obiektu

pl. Niepodległości 1 , +48 608 809 469

Skansen prezentujący codzienne życie, które pod Tatrami wiedli górale na przełomie XIX i XX wieku. W miarę możliwości - również od strony praktycznej. Pod Kuźniczym Młotem we wciągający sposób pokazuje regionalne tradycje, lokalną przyrodę oraz zwyczajowe rzemiosła. Ekspozycją w muzeum podzielono w sumie na dziewięć różnych, wyczerpujących dany temat działów.

13.6 km od obiektu

os. Osiedle Nowe 45 , +48 727 525 252

Kompleks basenowy spod znaku SPA&Wellness. Wszystkie niecki zasilane są wodami termalnymi. Ich wysoka temperatura oraz skład chemiczny stwarzają wspaniałe warunki do relaksu i delikatnej kuracji. W Gorącym Potoku nie ma wprawdzie basenu sportowego, za to bogactwo atrakcji dla dzieci i dorosłych zapewnia dobrą zabawę. Niezwykłym dodatkiem jest mini-park linowy.

13.8 km od obiektu

Gospodarski zabytek z 1861 roku, przystosowany na potrzeby oddziału etnograficznego Muzeum Tatrzańskiego. W drewnianych zabudowaniach - izbie mieszkalnej, owczarni i drewutni - dokładnie odtworzono wyposażenie z XIX w., zebrano też bogatą kolekcję ludowych strojów. Zagroda Sołtysów to jeden z przykładów budownictwa spiskiego, które zachowało się w Jurgowie.

14.2 km od obiektu

+48 182 757 423

Nietypowy element w podhalańskim krajobrazie - zabytkowy przybytek z II poł. XIXw. w stylu neogotyckim. Na dodatek nie w jego polskiej odmianie, ale w stylu bardziej zachodnim. Strzelisty, masywny kościół na planie krzyża łacińskiego zaprojektował Feliks Księgarski. Wnętrza zdobią witraże ilustrujące lokalną historię, cenne rzeźby i XVIII-wieczny obraz maryjny.

14.3 km od obiektu

+48 182 015 205

Instytucja przedstawiająca mało znany epizod w powstaniu Krakowskim, które w praktyce było serią małych zrywów w całej Galicji. Lutym 1846 roku kilkudziesięciu górali - w tym legendarny “Sabała” - zdobyło kilka małych posterunków. Muzeum mieści się zabytkowej chacie z 1798 r., można tu podziwiać oryginalną broń, dokumenty i szereg tablic informacyjnych.

15.1 km od obiektu

ul. Środkowa 181b , +48 182 654 133

Wyjątkowo silny magnes na miłośników białego szaleństwa - prawdopodobnie największy ośrodek sportów zimowych w okolicy Białki Tatrzańskiej. Kotelnica Białczańska ciągnie się przez zbocza trzech kol...

15.1 km od obiektu

ul. Środkowa 181 , +48 182 612 540

Park wodny w Tatrach, oferujący multum atrakcji z pięknymi górskimi krajobrazami w tle. Kompleks dysponuje kilkunastoma różnego typu nieckami basenowymi, wypełnionymi wodą termalną i szeregiem umilających kąpiel urządzeń. Łączna powierzchnia lustra wody w Bani to blisko 1400 m². Bardzo rozbudowana jest także oferta saunarium oraz zabiegów SPA & Wellness.

15.2 km od obiektu

Licząca ok. 63,5 km² dolina walna - druga taka największa w całych Tatrach - z której wypływa 41-kilometrowy prawy dopływ Dunajca. Dolinę Białki uformował lodowiec, którego grubość szacuje się na 300 metrów. Ten niebywale piękny rejon, gdzie żyją m.in. niedźwiedzie, kozice, rysie, a także lipienie i pstrągi, przecinają liczne szlaki turystyczne.

16.4 km od obiektu

+48 182 015 205

Zabytkowe gospodarstwo, budowane i systematycznie od końcówki XIX do połowy XX wieku. Należało do bogatej rodziny Korkoszów, a obecnie mieści się tu etnograficzna placówka Muzeum Tatrzańskiego. Ekspozycja i wiernie zrekonstruowane wnętrza pozwalają bardzo dokładnie wyobrazić sobie, jak wyglądało życie mieszkańców polskiego Spiszu w okresie międzywojennym.

Kolorowanki małego podróżnika

Specjalnie dla najmłodszych Gości obiektu Magnolia Pokoje Gościnne przygotowaliśmy zestaw kolorowanek z najciekawszymi atrakcjami regionu, które po wydrukowaniu skutecznie umilą czas Państwa dzieciom, nawet podczas niepogody.

Pobierz kolorowanki

Informacje kontaktowe Magnolia Pokoje Gościnne

Wyślij zapytanie

Magnolia Pokoje Gościnne

Hotel
Magnolia Pokoje Gościnne

Galeria zdjęć

Do zobaczenia w Zakopanem Magnolia Pokoje Gościnne